tory
Aktualności

Ruszają remonty dróg i torowisk

Wakacje to pora intensywnych remontów m.in. dróg oraz torowisk ze względu na mniejszy ruch – mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje, a dzieci i młodzież mają wakacje. Co w planach ma Poznań?

Dobry czas na zmiany

W czwartek 20 czerwca, tramwaje wrócą na ul. Warszawską po remoncie trakcji, a ruszą kolejne zaplanowane na ten rok prace – na ulicach Jana Pawła II i Głogowskiej. Będą też zmiany w organizacji ruchu i transportu publicznego – tramwaje w sezonie letnim, w godzinach szczytu, będą jeździć co 12 minut (do tej pory był to kwadrans).

Wzrost bezpieczeństwa i lepsza jakość

Poznań stara się zdecydowanie unowocześnić i uatrakcyjnić transport publiczny, często wprowadzając zmiany mające na celu poprawę obecnej infrastruktury. Przyczynia się to m.in. do wzrostu bezpieczeństwa na drogach i torach, ale też komfortu, wygody podróżnych, a także osiąganej przez środki transportu szybkości. Celem jest też zapewnienie ich wyższej niezawodności. 

W 2019 roku miasto przeznacza na prace torowo-sieciowe 25 mln zł, a ustalony na początku roku plan remontów jest po kolei wdrażany. Na ukończeniu są prace dotyczące wymiany sieci trakcyjnej przy ul. Warszawskiej (do pętli Miłostowo), poza tym wymianie uległ też węzeł rozjazdowy Śródka -, naprawiono nawierzchnię na przejeździe św. Michała-Warszawska. 

Warto na bieżąco śledzić zmiany i ew. linie zastępcze uruchomione na czas remontu. Zmiany w komunikacji publicznej można znaleźć na stronie MPK Poznań.

Ewelina, f: MichaelGaida / Pixabay

Możliwość komentowania Ruszają remonty dróg i torowisk została wyłączona