białe okna drewniane
Architektura

Dlaczego okna drewniane to inwestycja na lata?

Budując dom w Poznaniu i okolicach warto polegać na dobrych wyborach oraz na precyzji w dopracowywaniu detali. Każdy element powinien być przemyślany – m.in. drzwi i okna, ich rodzaj, liczba i rozmieszczenie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się okna drewniane. Sprawdź, jakie mają atuty i dlaczego będą inwestycją na lata.

Trwałość

Drewniane okna są trwalsze i mocniejsze od okien plastikowych. Impregnacja, wysokiej jakości kleje wodoodporne przede wszystkim dobrej klasy drewno sprawia, że okna drewniane będą służyć i doskonale wyglądać nawet przez 50 lat.

Dobra izolacja cieplna

Kolejną zaletą okien drewnianych (dostępnych pod adresem: https://artel-art.pl/oferta/okna/) jest więcej ciepła w domu, gdyż gwarantują one bardzo dobrą izolację termiczną. Dzięki temu z domu nie ucieka dużo ciepła, a tym samym można zaoszczędzić na rachunkach za coraz droższy prąd.

Współcześnie produkowane okna drewniane mają pakiety dwu- lub trzyszybowe, co zdecydowanie poprawiło ich energooszczędność oraz izolacyjność. Oprócz izolacji cieplnej zaletą okien drewnianych jest też optymalna izolacja akustyczna.

Ekologiczny wybór

Drewniane okna są produkowane z naturalnego materiału, który podlega recyklingowi. Dodatkowo podczas ich powstawania nie wykorzystuje się szkodliwych substancji chemicznych. Poza tym na etapie produkcji często pokrywa się je ekologicznymi powłokami ochronnymi, przyjaznymi dla środowiska.

Elegancki design

Nie sposób nie wspomnieć o ich walorach estetycznych. Użytkownicy doceniają je za możliwości dobrania rodzaju drewna, koloru wybarwienia czy odpowiednich profili. Wiele osób wybiera drewniane elementy wyposażenia ze względu na elegancję drewna.

Jest ono symbolem jakości i luksusu, a także elegancji. Każdemu wnętrzu dodaje szlachetności oraz przytulności. Po prostu okna drewniane wyglądają naturalnie i stwarzają niezwykły klimat w domu.

Uniwersalność

Okna drewniane świetnie prezentują się we wnętrzach klasycznych i rustykalnych, ale także nowoczesnych. Możliwości dopasowania drewna do elewacji są nieograniczone. Drewno może występować w różnych odcieniach, formach i fakturach, dopasuje się do każdego wnętrza i elewacji.

K, f: StockSnap / pixabay

Możliwość komentowania Dlaczego okna drewniane to inwestycja na lata? została wyłączona