stary browar poznań
Architektura

Współczesna architektura Poznania – część 2

Dla miłośników architektonicznych atrakcji przygotowaliśmy kolejną ich część. Jednak także współczesne i nowoczesne oblicze Poznania cieszy się popularnością wśród turystów. Zobacz, co jeszcze polecamy zobaczyć w stolicy Wielkopolski!

Zachęcaliśmy do spacerów po mieście, aby zobaczyć różne nowoczesne budynki – warta uwagi jest m.in. Andersia Tower, Aula Nova czy też luksusowe osiedle City Park. Jednak lista tych atrakcji jest znacznie dłuższa – poniżej kolejne nasze propozycje, które zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy.

Stary Browar
Na tej liście zdecydowanie nie może zabraknąć wizytówki Poznania, czyli Starego Browaru. To bezsprzecznie ikona poznańskiej architektury, a zarazem wielkie centrum handlowe, w którym jednak dba się także o kwestie kulturalne. To wynik rewitalizacji zbudowanego w drugiej połowie XIX wieku Browaru Huggera, a obecnie jedno z ulubionych miejsc mieszkańców i turystów.

Słoniarnia
Jest to jeden z najciekawszych budynków Poznania, a zarazem jeden z najnowocześniejszych w Europie. Znajduje się na terenie Nowego ZOO, tuż za popularnym jeziorem Maltańskim. Budynek jest bardzo nowoczesny, z charakterystyczne są dla niego różne przeszklenia, falujący kształt, a także szklany i wypukły dach. Słoniarnia powstała, aby zapewnić słoniom możliwie komfortowe i jak najlepsze warunki.

Kampus Morasko
Kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to nowoczesny budynek w północnej części miasta, w dzielnicy Morasko. Warto udać się też do rezerwatu przyrody Meteoryt, który znajduje się w pobliżu.
(KK)

Dodaj komentarz