Poznań zabytki
Architektura

Zabytki Poznania

Zamek Cesarski

Do takich miejsc z pewnością zaliczyć należy (odnawiany nie dawno), powstały w 1910 roku Zamek Cesarski. Budynek ten symbolizować miał przynależność Wielkopolski do Rzeszy. Pomimo, iż podczas drugiej wojny światowej został on przebudowany na siedzibę Adolfa Hitlera (który najprawdopodobniej nigdy w nim nie przebywał), to jego wygląd pozostał nadal imponujący. Obecnie zamek stanowi jeden z najaktywniejszych, muzealnych obiektów miasta.

Koziołki

Poznański ratusz należy do do grona najpiękniejszych w Polsce. Elementem wyróżniającym starówkę Poznańską są słynne koziołki, które zobaczyć można codziennie w samo południe.

Biblioteka Raczyńskich

Powstała w 1982r. Obecnie odbywają się tutaj różnego rodzaju wystawy. Piękny budynek znajdujący się w pobliżu starego rynku w Poznaniu.

Fort VII (Muzeum Martyrologii Wielkopolan)

Miejsce zdecydowanie zbyt mało doceniane. Muzeum obozu koncentracyjnego. Obiekt wspaniale zadbany, na miejscu dostępny jest przewodnik.

Arkadia w Poznaniu

Piękny budynek reprezentacyjny w samym centrum miasta. Początkowo służył jako teatr. Wspaniałe uzupełnienie pięknego Placu Wolności.

Dodaj komentarz