zabytki poznania
Atrakcje

Jakie zabytki warto zobaczyć w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski słynie z licznych atrakcji – m.in. koziołków, które można podziwiać na poznańskim Rynku. Wartych zobaczenia miejsc jest jednak znacznie więcej, a wśród nich znajdują się liczne zabytki.

Poznań to jedno z tych polskich miast, które koniecznie trzeba zobaczyć. Urzeka tutejszy Rynek, zoo, jezioro Maltańskie, Stary Browar, ale i panująca w nim specyficzna atmosfera. A nieopodal jeszcze słynny Ostrów Tumski…

Początki Poznania to jeszcze X wiek! Wtedy to stał się rezydencją książęco-królewską i zyskał prawa miejskie. Jest jednym z najstarszych polskich miast, a być może nawet najstarszym, jak udowadniają archeolodzy. Bez wątpliwości był świadkiem ważnych wydarzeń w historii Polski.

W Poznaniu pozostało wiele miejsc, które warto zobaczyć. Spacerując po mieście, można też dostrzec chyba wszystkie style architektoniczne. Na uwagę zasługuje m.in. katedra, której budowa rozpoczęła się już w 968 roku, Stary Rynek – jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc, Ratusz – który powstał jeszcze w średniowieczu, kościół farny – jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce, mury obronne, Cytadela, Kolegium Jezuickie oraz plac Wolności znajdujący się w centrum.

Zwiedzanie zabytków to jednak nie wszystko – dla odmiany warto też wybrać się do poznańskiego zoo oraz na Maltę, czyli tereny wypoczynkowe obfitujące w atrakcje, a także na zakupy do Starego Browaru.
(MW)

Możliwość komentowania Jakie zabytki warto zobaczyć w Poznaniu? została wyłączona