Atrakcje

Malta – moc atrakcji dla aktywnych

Kompleks Malta położony nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu to jedna z większych atrakcji stolicy Wielkopolski. Możliwości spędzania czasu jest tu bardzo wiele!

Jezioro Malta w PoznaniuW Poznaniu zachwyt budzi architektura, ale też liczba miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas. Najpopularniejszym z nich jest kompleks sportowo-rekreacyjny popularnie nazywany Malta, czyli piękne jezioro, wokół którego rozbudowano infrastrukturę turystyczną. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Malta Ski to przede wszystkim centrum sportowo-rekreacyjne Poznania, ale nie tylko. To miejsce idealne dla całej rodziny, grupy znajomych czy turystów spragnionych rozrywki. Całodzienna wizyta obowiązkowa! Do dyspozycji jest m.in. stok narciarski, z którego można korzystać nawet w sezonie letnim. Oferowane są wtedy mianowicie zjazdy na pontonach ze stoku. Działa nawet tor saneczkowy! Zimową porą można też nauczyć się jazdy na nartach – potrzebny sprzęt wypożyczycie na miejscu.

 Wśród innych atrakcji warto wymienić możliwość gry w minigolfa czy wypożyczenia sprzętu sportowego – m.in. rowerów. To, co przyciąga do Malty tłumy ludzi, to także Kolejka Górska Adrenaline, której nie powstydziłby się żaden ze słynnych parków rozrywki. Pomyślano też o najmłodszych – urządzono dla nich place zabaw nad samym brzegiem jeziora, a w wakacje organizowane jest też Kino Letnie. Obie atrakcje są bezpłatne! W pobliżu znajduje się także popularne Nowe Zoo poznańskie.

Ponadto organizowana jest tu Maltańska Scena Muzyczka i liczne festiwale – m.in. Malta Festival, które zadowolą miłośników muzyki.

Możliwość komentowania Malta – moc atrakcji dla aktywnych została wyłączona