fontanna-poznań
Atrakcje

Nietypowe atrakcje w Poznaniu

Wybierasz się do Poznania, ale znasz już Rynek jak własną kieszeń, widziałeś koziołki wielokrotnie, a pyry z gzikiem już nie robią na Tobie takiego wrażenia jak kiedyś? Czas zacząć odkrywać stolicę Wielkopolski na nowo – nietypowych atrakcji tu nie brakuje!

Słodka Cytrynka – Manufaktura Zdrowych Cukierków

Zdecydowanie warto się tu wybrać – miejsce spodoba się nie tylko łasuchom! Wytwórnia produkowanych ręcznie słodyczy to fajne miejsce na mapie Poznania. Organizowane są tu ciekawe warsztaty dla chcących przygotować słodycze. 

Największa makieta kolejowa w Polsce

Właśnie w Poznaniu znajduje się największa makieta kolejowa w Polsce – jej powierzchnia wynosi około 50 m2, ma ona długość 30 m oraz szerokość 1,5 m. Można na niej zobaczyć dwutorową linię magistralną, jednotorową drugorzędną i wąskotorową, a także sieć linii tramwajowych. 

Blubry 6D – poznańskie legendy w 6D

Blubry, czyli legendy poznańskie w 6D, to miejsce, gdzie można odkryć ducha dawnego Poznania. Miejsce znajduje się jedynie ok. 100 m od Starego Rynku. Warto poznać bohaterów miejskich legend. Trójwymiarowe okulary pozwolą obejrzeć malunki w technice 3D prezentujące ciekawe dzieje Poznania. Są też nowoczesne ekrany multimedialne, gdzie można posłuchać gwary poznańskiej. Wrażenie robią też efekty specjalne – lasery, wiatr oraz wizualizacje różnych postaci z opowieści. Współczesne technologie pozwalają zaprezentować w ciekawy i przystępny sposób także dla młodego pokolenia historię Poznania.

Ewelina, foto: interpolsk / Pixabay

Dodaj komentarz