Atrakcje

Poznań – atrakcje idealne na jesień!

Jesienią trudniej nam znaleźć atrakcje lepsze niż te dostępne latem i wiosną – każdy woli spędzać czas na świeżym powietrzu. Sprawdziliśmy jednak, co czeka na Was w Poznaniu – przekonajcie się sami, że możliwości jest wiele!

Szeroki wybór atrakcji w Poznaniu
Co prawda w sezonie jesienno-zimowym jesteśmy zmuszeni spędzać większość czasu wewnątrz niż na powietrzu, ale mimo to lista atrakcji – zwłaszcza dostępnych w dużych miastach – jest naprawdę długa.

A może na wystawę obrazów?
Jesień w Poznaniu można spędzić bardzo ciekawie. Nie każdy dzień jest wietrzny i deszczowy – w ładną pogodę można wybrać się na długi spacer po Starówce, zoo lub jeździć na rowerze po Malcie. W chłodne dni polecamy wystawę z obrazami Fridy Kahlo w Centrum Kultury Zamek, a także Muzeum Sztuk Użytkowych, czyli jedno z najnowszych muzeów stolicy Wielkopolski.

Muzeum Sztuk Użytkowych
Muzeum Sztuk Użytkowych znajduje się na Wzgórzu Przemysła – nowa ekspozycja poświęcona została sztuce użytkowej i jest to miejsce niepowtarzalne w skali kraju. Kolekcja obejmuje eksponaty od średniowiecza do czasów współczesnych – są to m.in. meble, sztućce, ceramika itd. A z wieży warto ujrzeć widok na Poznań.

Jesienne spacery
Spacery to świetny pomysł – zwłaszcza w mieście pełnym zieleni, a w Poznaniu parków jest naprawdę wiele, np. park Cytadela, największy w mieście, park Wilsona i Palmiarnia Poznańska czy też park Sołackiego. Palmiarnia to również odpowiednie miejsce, aby nieco się rozgrzać po spacerze. Fauna i flora z różnych stref klimatycznych robi wrażenie, podobnie jak kolekcja ryb egzotycznych. Często organizowane są także dodatkowe wydarzenia, a zatem warto śledzić program na bieżąco i wybrać coś dla siebie – oferta jest szeroka. Wspomniana już Malta Ski zapewni wiele atrakcji – m.in. trasy do spacerowania, biegania, jazdy na rowerze czy rolkach.

Dla miłośników regionalnej kuchni
Słyszeliście sporo na temat lokalnej kuchni i macie ogromną ochotę, aby jej spróbować? Świetnie, bo będzie ku temu okazja! W ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się także Targi Smaki Regionów. Dla miłośników regionalnych potraw i produktów ekologicznych to niepowtarzalna gratka!

Można skosztować chleby, ciasta, wędliny, sery czy też nalewki. Wszystkie smakołyki powstają na bazie dawnych przepisów, starych i sprawdzonych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To świetna okazja, aby zaopatrzyć się w certyfikowaną żywność ekologiczną!
Poznańskie Targi Piwne

Skoro już przy jedzeniu i próbowaniu jesteśmy, wybierzmy się też na wyjątkowe Poznańskie Targi Piwne, które od wielu lat są magnesem na turystów! Można usłyszeć historię piwa, poznać kulturę, dokonać degustacji różnych rodzajów piwa – o różnym smaku, aromacie czy kolorze. Zwykle można też poznać piwowarów – tych indywidualnych, jak i profesjonalnych, którzy z pasją opowiedzą o procesie warzenia piwa. Podczas spotkania czepią od siebie inspiracje i wymieniają się doświadczeniami. Impreza odbywa się w listopadzie – warto zaplanować sobie pobyt!

(KKw/fot.12019/Pixabay)

Możliwość komentowania Poznań – atrakcje idealne na jesień! została wyłączona