Kuchnia

Aplikacja kulinarna Poznania gotowa!

Gdzie zjeść w Poznaniu? Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać i może być problem z decyzją. Nowa aplikacja kulinarna przyjdzie Wam z pomocą – jest bezpłatna i obejmuje aż 150 opisów lokali.

Jak podaje Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna PLOT w stolicy Wielkopolski działa co najmniej około 500 lokali kulinarnych godnych polecenia, a z pewnością nie jest to kompletna lista. Zapytania o rekomendacje kulinarne często kierujemy do wyszukiwarki Google, ale także do pracowników Informacji Turystycznej. Również mieszkańcy mają swoje ulubione lokale, ale są też ciekawi nowych miejsc. A tych w ostatnich latach wiele przybyło – obecnie w Poznaniu jest ogromna różnorodność, można zjeść dania regionalne, ale też rozkoszować się kuchnią nowoczesną czy zagraniczną.

W aplikacji zawarto autorski wybór miejsc – oparto je na różnych doświadczeniach autorów, wizyt w lokalach, degustacji, ale i współpracy z szefami kuchni. Można ją pobrać za darmo i odwiedzać wybrane lokale. Jest kompatybilna ze smartfonami oraz tabletami zarówno z systemem Android, jak i iOS. Intuicyjna obsługa to jej kolejne zalety, można też przeglądać lokale, wcześniej określając kryteria, tj. porę dnia, rodzaj kuchni (np. włoska, tajska, wegetariańska), charakter lokalu (elegancki, na co dzień, na lunch, na randkę) itd.

Narzędzie powstało przy współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z firmą QRTAG, która przejęła stronę technologiczną projektu. Spacery kulinarne i wybory na chybił trafił kończą się różnie – dlatego też warto skorzystać z pomocy aplikacji kulinarnej, „Gdzie zjeść w Poznaniu?”.

Z kolei autorem opisów i fotografii jest Jakub Pindych, dla którego tematyka turystyki kulinarnej i biznesowej oraz hotelarstwa nie jest obca. Co więcej, odpowiada też za dział „Gdzie zjeść” portalu www.poznan.travel. Ponadto wydał dwie edycje poznańskiego przewodnika kulinarnego, był jurorem licznych konkursów kulinarnych.

/ Kw.9, fot.Free-Photos/Pixabay

Dodaj komentarz