O Poznaniu

Boom mieszkaniowy w Poznaniu wciąż trwa!

Warszawa, Wrocław, Poznań – są miasta, w których deweloperzy mają zawsze pełne ręce roboty i uwijają się jak w młynie! Popyt na mieszkania, mimo wysokich cen, utrzymuje się, a zatem cenny jest każdy skrawek terenu. 

Wydaje Wam się, że najwięcej mieszkań sprzedaje się w Warszawie, prawda? Otóż okazuje się, że numerem jeden jest jednak Poznań! Generalnie sprzedaż nowych mieszkań w Polsce jest na stałym, wysokim poziomie, a to sprawia, że ceny rosną. 

Będziecie zaskoczeni, ale w pierwszym kwartale 2019 roku deweloperzy sprzedali aż około 1700 mieszkań w Poznaniu, czyli aż o 36 proc. więcej niż w ostatnim kwartale roku poprzedniego. To najwyższy wzrost liczby sprzedawanych mieszkań spośród polskich miast i najlepszy wynik w historii.

Rynek mieszkaniowy w Poznaniu wzbudził zainteresowanie później niż pozostałe, np. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku itd. Poznaniacy są zainteresowani zakupem nowych mieszkań dalej od centrum, wśród zieleni, z terenami rekreacyjnymi w pobliżu, ale dobrze skomunikowanych z centrum oraz przedszkolami, szkołami itp.

Wiele mieszkań, ponad połowa, sprzedawana jest z polecenia, a zatem warto stawiać na faktycznie dobrą lokalizację. Zadowolenie i zaufanie ma przekonywać równie mocno jak cena za metr kwadratowy czy nawet ew. obniżki. Deweloperzy dbają też o bezpieczeństwo, czyli zapewniają ochronę, monitoring itd.

Lena.k, f: PIRO4D /Pixabay

Możliwość komentowania Boom mieszkaniowy w Poznaniu wciąż trwa! została wyłączona