Fabryki
O Poznaniu

Przemysł w Poznaniu

Poznań słynie m.in. z Międzynarodowych Targów Poznańskich – znane są one w całej Europie i stanowią jedną z najważniejszych tego typu imprez w całej Polsce. Poznań obecnie jest ważnym ośrodkiem logistyki, produkcji, handlu, ale i turystyki.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to największa tego typu impreza nie tylko na terenie Polski, ale w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsza edycja odbyła się w 1921 roku, ale impreza szybko zyskała ogromną popularność. MTP należą do 10 największych przedsiębiorstw wystawienniczych w Europie.

W 2017 roku w wydarzeniach organizowanych w ramach MTP wzięło udział ponad 9 tys. wystawców, którzy posiadają ok. 55% udziałów w rynku targowym w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie to największa w kraju impreza targowa, ale organizowane są tu również konferencje itd.

Poznański Okręg Przemysłowy to obszar znajdujący się w centrum województwa wielkopolskiego. Aglomeracja poznańska, z centralnym ośrodkiem w Poznaniu, uznawana jest za jeden z najsilniejszych gospodarczo regionów Polski.

W regionie tym przemysł rozwinął się niezwykle dynamicznie dzięki wykonanej z powodzeniem restrukturyzacji zakładów produkcyjnych i działalności małych i średnich firm z różnych branż. Na terenie Poznania obecnie dobrze rozwija się np. przemysł drzewno-papierniczy, elektromaszynowy, spożywczy, chemiczny czy też mineralny. Warto dodać, że ok. 20-40% potencjału gospodarczego miasta skupia się w sąsiadujących gminach powiatu poznańskiego.

Fot. SD-Pictures / KKw

Możliwość komentowania Przemysł w Poznaniu została wyłączona