Turystyka

Najpiękniejsze miasta w Polsce. TOP 4

Często wybieramy się gdzieś daleko, aby zwiedzić zabytkowe miasta, a tymczasem w Polsce mamy ich naprawdę wiele! Można wymienić ich całkiem sporo, choć my ograniczyliśmy się do pięciu. Poniżej zachęcamy Was do zwiedzenia m.in. Poznania i Krakowa.

Wśród polskich miast naprawdę można wybierać! Nie brakuje w nich zabytków, wspaniałej atmosfery, parków, a także smacznej kuchni regionalnej i dodatkowych atrakcji. Zdecydowanie warto zobaczyć każde z nich, zwłaszcza w czerwcu, gdy pogoda temu sprzyja!

Poznań. Koziołki na rynku to nie jest jedyna atrakcja, którą musicie zobaczyć! Trzeba też wybrać się do zoo, poszaleć na Malcie, zrobić zakupy w Starym Browarze, a także skosztować lokalnych pyrów z gzikiem. Poznań to jedno z najstarszych – a może i najstarsze – polskich miast. Cytadela, zamek Cesarski, ratusz, katedra – to kolejne atrakcje, które każdy powinien zobaczyć. Stolica Wielkopolski robi wrażenie!

Wrocław. Stolica Dolnego Śląska dla wielu jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Duże wrażenie wywołuje ogromny rynek, ale nie tylko! To miasto mostów i restauracji – stoliki poustawiane w czerwcu na zewnątrz zachęcają jak w zagranicznych miastach. A liczba mostów przywodzi na myśl włoską Wenecję. Zobacz także Ostrów Tumski, Afrykarium, Muzeum Narodowe, Halę Stulecia, Stary Rynek, a także wejdź na wieżę widokową katedry lub na Sky Tower i podziwiaj panoramę miasta. Miłośnicy historii zaś nie powinni pominąć też Panoramy Racławickiej.
Sandomierz. Miasto zachwyca malowniczym położeniem na siedmiu wzgórzach. Nie kojarzy Wam się z Rzymem? Chętnie wybierają się tutaj wielbiciele historii, a także zagadek i fani serialu „Ojciec Mateusz”. W średniowieczu to właśnie Sandomierz stanowił jedno z najważniejszych miast polskich. Gotycka katedra, a także Rynek robią wrażenie!

Kraków. Jeśli Małopolska, to oczywiście Kraków! Dawna stolica nadal słynie jako „ta piękniejsza od Warszawy”. Warto zobaczyć tutaj m.in. rynek, Kościół Mariacki i inne liczne budowle sakralne, Sukiennice, dzwon „Zygmunt”, Wawel i jaskinię smoka, mury zamkowe, Barbakan, baszty czy też Bramę Floriańską. Jak widać, zabytków jest tu pod dostatkiem i warto mieć kilka dni na ich zwiedzanie. Jednak Kraków to również Kazimierz, piękna dzielnica żydowska, a także wyjątkowe wydarzenia kulturalne. Warto być na bieżąco!
(kkw / Fot. Pixabay/Pexels)

Dodaj komentarz