Turystyka

Walentynki w Poznaniu

Za chwilę Dzień Zakochanych, najromantyczniejszy dzień. Mamy dla Was kilka inspirujących pomysłów, jak spędzić ten wyjątkowy dzień w stolicy Wielkopolski.

Mieszkasz w Poznaniu? A może przyjeżdżasz tu na weekend akurat w Walentynki i nie wiesz, gdzie zaprosić Drugą Połowę? Mamy kilka propozycji, które sprawdzą się także w inny dzień, na randkę.

Most Biskupa Jordana na Ostrowie Tumskim – wybierzcie się koniecznie na spacer na Ostrów Tumski. To historyczne miejsce, przepełnione romantyzmem i sprzyjające miłosnym uniesieniom. Wspaniała neogotycka katedra, most Biskupa Jordana z czerwonymi przęsłami, a na nim kłódki pozostawione tu – tradycyjnie – przez zakochanych jako symbol wiecznej miłości.

Park Sołacki i Park Wilsona to kolejne miejsca idealne na romantyczne spacery. Można zachwycać się malowniczą scenerią, zobaczyć Muszlę Koncertową, a potem wstąpić do Palmiarnii Poznańskiej. Te atrakcje były niezwykle popularne do niedawna, ale w Poznaniu wciąż przybywa nowych miejsc.

Zakochani mogą też uciec do… Nowej Gazowni. Sołacz powoli wychodzi z mody wśród studentów. Teraz na randki, a nowożeńcy na sesję fotograficzną udają się na spacer uliczkami wokół Starego Rynku czy niedaleko Teatru Wielkiego. Nowoczesne centra handlowe i skateparki to kolejne miejsca, w których młodzi umawiają się najchętniej.

Odbędzie się także wyjątkowy Koncert Walentynkowy Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia Amadeus – to propozycja dla fanów muzyki klasycznej. Odbędzie się chwilę później, bo 17. Lutego w Sali Uniwersyteckiej UAM. Po koncercie wybierzcie się zaś na romantyczną kolację!

Karo, fot.OmarMedinaFilms/Pixabay

Możliwość komentowania Walentynki w Poznaniu została wyłączona