jarmark
Wydarzenia

Jarmark Świętojański w Poznaniu

Od 8 do 23 czerwca trwa Jarmark Świętojański 2019 w Poznaniu! Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt kramów i atrakcji, a także obfity program wydarzeń towarzyszących.

Gdzie i kiedy?

Jarmark Świętojański odbędzie się na Starym Rynku (Ratusz, domki budnicze, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919). Potrwa przez trzy czerwcowe weekendy, tj. od 8 do 23 czerwca 2019 r.

Jarmark Świętojański – jakie atrakcje? 

Na jarmarku najważniejsze są różne kramy. Codziennie na poznaniaków i turystów czeka ich aż kilkadziesiąt. Co można kupić? Będą to produkty takie, jak m.in. rękodzieło i wyroby lokalne. Można znaleźć dla siebie lub na prezent np. wyjątkową biżuterię, wyroby artystyczne, artykuły rzemieślnicze, a także liczne przysmaki regionalne i z różnych regionów świata – zarówno w ramach przekąski, jak i przetworów. Poznański Jarmark to – już tradycyjnie – bogata oferta kulinarna pełna wyrobów (serów, chlebów, wędlin, konfitur itd.), piw kraftowych, nalewek, soków itd.

Jarmark Świętojański w Poznaniu to również liczne atrakcje i wydarzenia dla dorosłych i dzieci – są to m.in. spektakle, koncerty, zajęcia dla najmłodszych. Maluchy nauczą się m.in. sposobu plecenia wianków.

Okazja do poznania… Poznania

Jarmark Świętojański to najstarszy i największy z jarmarków organizowanych w Poznaniu. Odbywa się od ponad 40 lat w czerwcu i stanowi świetną okazję, aby przyjechać na weekend do stolicy Wielkopolski i dokładniej ją poznać. 

Kar.kw., f: viking083 / Pixabay

Dodaj komentarz