rogale
Turystyka

Poznań na weekend – 3 pomysły

Oto nasze inspiracje i pomysły na atrakcje dla turystów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Poznaniem. Jeśli to Twoja pierwsza lub druga wizyta w tym mieście, na pewno niewiele jeszcze widziałeś. Szybko przekonasz się jednak, że do Poznania warto wracać. 

Brama Poznania Ichot

Multimedialne i bardzo nowoczesne muzeum zdecydowanie zasługuje na uwagę. Zainteresowanie budzi już sam budynek, który zresztą zdobył kilka ważnych w branży architektonicznej nagród. Widnieje na wielu materiałach reklamujących Poznań. Warto też przejść przez kładkę łączącą Śródkę z Ostrowem Tumskim. Mieści się tu również interesujące muzeum.

Rogale? Tylko w Poznaniu!

Być w Poznaniu i nie zjeść słynnego rogala świętomarcińskiego? Ten lokalny specjał ma ponad 150-letnią tradycję. Nadzienie z m.in. białego maku kusi… Warto też wstąpić do Rogalowego Muzeum Poznania, gdzie odbywają się pokazy rogalowe prowadzone przez prawdziwego mistrza cukiernictwa. 

Wysłuchaj historii rogala, zobacz, jak powstaje i skosztuj poznańskiego przysmaku! Muzeum mieści się w ponad 500-letniej kamienicy, która sama w sobie robi wrażenie. Z jej okien widać wieżę ratuszową, na górze której znajdują się koziołki, symbole Poznania. 

Palmiarnia Poznańska

Ciekawią Cię różne strefy klimatyczne? Palmiarnia to aż 17 tysięcy roślin i prawie 1100 gatunków, w tym egzotycznych. Można poczuć się jak w niezwykłej krainie – w końcu palmiarnia ta jest jedną z najstarszych takich ogrodów w całej Europie. Warto poświęcić na wizytę trochę czasu, a następnie skosztować kawy w kawiarence. 

Kkw. , foto: GrandStudio / Pixabay

Dodaj komentarz