poznańskie kolędowanie
Wydarzenia

Poznańskie kolędowanie

Poznański Chór Chłopięcy organizuje koncerty, m.in. w ramach XIV Poznańskiego Kolędowania – Bożonarodzeniowego Festiwalu Muzycznego. W trakcie tej muzycznej uczty można podziwiać umiejętności poznańskich artystów, reprezentujących różnorodne dziedziny i style muzyczne. W ramach tego spotkania są organizowane występy o tematyce świątecznej.

XIV Poznańskie Kolędowanie

XIV edycja Poznańskiego Kolędowania odbywała się od 26 grudnia 2021 roku do 16 stycznia 2022 roku. Bożonarodzeniowy Festiwal Muzyczny był wspaniałą okazją do posłuchania muzyki na najwyższym poziomie. W czasie kolędowania w poznańskich świątyniach oraz salach koncertowych występują zespoły wokalne, chóry, zespół profesjonalnych sopranistek – Sopranissimo oraz orkiestry.

Poznańskie Kolędowanie w latach 2021/2022 było też wsparciem dla akcji charytatywnej na rzecz chorego, trzyletniego chłopca. Kajtuś cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan. Poddanie go innowacyjnej terapii genowej w USA to koszt 5 000 000 zł.

Koncerty odbywały się w różnych miejscach w Poznaniu – m.in. w Kościele Najświętszej Bogarodzicy Maryi, Kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, Kościele św. Jana Vianneya, Kościele Garnizonowym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Bazylice św. Józefa przy Klasztorze Karmelitów Bosych czy Domu Kultury Stokrotka.

Poznańskie Słowiki

Dużą popularnością na scenie muzycznej cieszą się też Poznańskie Słowiki. Słowicze kolędowanie obrosło już wieloletnią tradycją. Wszystko miało początek w 1945 roku, po wznowieniu działalności chóru. W kościele pw. Wszystkich Świętych przy Grobli zaczęły się pierwsze próby, które następnie kontynuowano w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Wielu poznaniaków wybiera się na te koncerty, przede wszystkim są one popularne w okresie świątecznym. Słowicze kolędy od wielu lat towarzyszą świętom Bożego Narodzenia w polskich domach. W tym wyjątkowym czasie warto wrócić do tradycji. Na opracowanych przez m.in. prof. Stefana Stuligrosza kolędach, wykonywanych przez Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, wychowały się pokolenia.

f:1899441 / pixabay

Możliwość komentowania Poznańskie kolędowanie została wyłączona