Atrakcje

Nietypowe atrakcje Poznania

Będąc w Poznaniu, koniecznie trzeba wybrać się na Rynek Główny, aby ujrzeć słynne koziołki. Mieszkańcy twierdzą jednak, że można tu spędzić czas na tysiąc sposobów – polecamy mniej typowe atrakcje stolicy Wielkopolski.

W czołówce atrakcji turystycznych Poznania znajduje się też renesansowy Ratusz – wspaniała budowla stanowi obecnie siedzibę Muzeum Historii Miasta Poznania, XVI-wieczne kamienice, zamki, pałace, Stary Browar, Park Cytadelę, a w pobliżu także Ostrów Tumski. Poza tą główną listą warto zwrócić uwagę również na inne atrakcje…

Przede wszystkim wybierzmy się świetnie urządzonego kompleksu sportowo-rekreacyjnego nazywanego Maltą. Wokół pięknego jeziora rozbudowano infrastrukturę, co doceniają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Nowoczesny tor regatowy na zbiorniku, kolejka górska, Nowe Zoo to tylko część atrakcji. Jeśli wciąż Wam mało, polecamy Bula Park Boule i Bowling! To jedyny w Polsce plenerowy bowling – aktywny wypoczynek gwarantowany, a do tego moc wrażeń w pakiecie.

W Poznaniu można nawet spełnić marzenia o podróży do ciepłych krajów – i to tylko za kilka złotych. W parku Wilsona znajduje się Palmiarnia, gdzie ujrzymy wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju okazy fauny i flory charakterystyczne dla ciepłych stref klimatycznych. Poznań słynie z tego miejsca, gdyż jest to największa palmiarnia w naszym kraju. Jej powierzchnia wynosi aż 4,6 tys. mkw – można poczuć się jak w sercu tropikalnego lasu czy rozgrzanej pustyni, a także podziwiać bajeczny świat w akwariach.

Możliwość komentowania Nietypowe atrakcje Poznania została wyłączona