Atrakcje

Palmiarnia – wyjątkowa pozycja w programie zwiedzania

Palmiarnia Poznańska jest największą w kraju, ale i jedną z największych w całej Europie. To wyjątkowa podróż do świata tropików bez przekraczania granicy Polski.

Palmiarnia w PoznaniuPalmiarnia w Poznaniu to dydaktyczno-wystawowa placówka botaniczna na końcu Parku Wilsona. Przeszła gruntowny remont w latach 1983-1992 – zwiększono wtedy jej powierzchnię. Zajmuje powierzchnię aż 4600 m² i mieści się w dwunastu pawilonach, ale nie wszystkie są dostępne dla zwiedzających. W niektórych prowadzi się prace nad rozmnażaniem wybranych gatunków roślin.
Można tu podziwiać około 1100 gatunków roślin z krajów podzwrotnikowych i równikowych, a także 170 gatunków ryb egzotycznych i około 50 gatunków roślin wodnych w akwarium. Organizowane są też wydarzenia dodatkowe, m.in. wystawa żywych motyli. Spacerując po palmiarni, można poczuć się jak na odległych kontynentach.

Ujrzymy tu roślinność z różnych stref klimatycznych – wystarczy wejść do wybranego pawilonu. Każdy poświęcono innej strefie klimatycznej, np. subtropikom, klimatowi umiarkowanemu czy tropikom. Polecamy też zobaczyć sukulenty Ameryki, podszycie lasu tropiku czy rośliny wodne, z których miejsce to słynie. Akwarium eksponuje mianowicie aż 37 zbiorników o pojemnościach od 1000 do 14000 litrów, a żyje w nim około 170 gatunków ryb z całego świata i około 40 gatunków roślin wodnych.

Niedaleko wejścia mieści się ponadto sklepik z pamiątkami, gdzie można kupić zabawkę lub inne egzotyczne drobiazgi.

Możliwość komentowania Palmiarnia – wyjątkowa pozycja w programie zwiedzania została wyłączona