stary browar
Atrakcje

Stary Browar – centrum handlu, ale czy tylko?

Stary Browar w Poznaniu to jedno z najsłynniejszych miejsc w stolicy Wielkopolski. Jest centrum handlu, ale i kultury, a do tego miejscem spotkań mieszkańców. Ponadto stanowi symbol Poznania!

Stary Browar otwarto w 2003 roku w samym centrum Poznania. Pierwszym właścicielem była Grażyna Kulczyk, ale od 2015 roku Stary Browar należy już do funduszu Deutsche Asset & Wealth Management, który następnie przekształcił się w Deutsche Asset Management.

Zgodnie z koncepcją, funkcja miejsca jest dwojaka. Stary Browar realizuje mianowicie ideę „50:50” Grażyny Kulczyk – oznacza to, że 50% przedsięwzięcia stanowi biznes, a następne 50% szeroko rozumiana sztuka. Dzięki temu to znakomite połączenie miejsca handlu z galerią sztuki szybko docenili zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

W Starym Browarze przygotowano około 210 punktów handlowych i gastronomicznych. Budynek zaprojektowano zaś na bazie poprzemysłowego zabytku – dawnego Browaru Huggerów. Nowe skrzydło zaś wybudowano w 2007 roku – mieszczą się w nim sklepy, punkty usługowe, ale także biura, a nawet hotel-galeria Blow Up Hall 50 50. Nic dziwnego, że Stary Browar zyskał wiele nagród!

Co ciekawe, w sąsiedztwie Starego Browaru znajdują się dwa wieżowce klasy A – Poznań Financial Centre oraz Andersia Tower o łącznej powierzchni równej około 130 000 m².
(KK)

Możliwość komentowania Stary Browar – centrum handlu, ale czy tylko? została wyłączona