Atrakcje

Nowe Zoo – jedno z najlepszych w całej Polsce!

Poznańskie zoo cieszy się wielką popularnością – to jeden z najlepszych i największych parków w całej Polsce!

Poznańskie zoo stanowi drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Polsce – zajmuje powierzchnię 120,68 hektarów na terenie pagórkowatym, a ponadto przylega do niego sześć stawów. Obejmuje ono Stare i Nowe Zoo – to drugie słynie zaś z kolekcji sów oraz ptaków drapieżnych. Otwarcie Nowego Zoo miało miejsce w setną rocznicę powstania Starego Zoo i od tego czasu obie części tworzą całość jako Ogród Zoologiczny w Poznaniu.

Zoo w PoznaniuPonadto jest świetnie położone – mieści się tuż obok słynnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego Malta, co z pewnością przyczyniło się do jego rozwoju. Powstało w 1974 roku na Białej Górze, czyli wschodnim klinie zieleni Poznania.

Nie lada gratką jest Słoniarnia, która przyciąga turystów z całej Polski. Jako pierwsze przybyły tu samce Ninio i Yzika w 2009 roku z Węgier. Kilka miesięcy później dołączyły trzy samice. Ponadto w zoo warto zobaczyć m.in. wybieg rysi czy pandek rudych, kaczeniec, a także niedźwiedzi schron. Z kolei bogata kolekcja ptaków drapieżnych zyskała sławę na całym świecie. Osobną atrakcję stanowi dla najmłodszych kolejka parkowa, którą można jeździć po terenie ogrodu.

Warto dodać, że prowadzone są tu prace w ramach programu odtwarzania populacji zwierząt w ich środowisku naturalnym. W 2016 wypuszczono na wolność orła przedniego, który wykluł się i został odchowany właśnie w Nowym Zoo w Poznaniu.

Możliwość komentowania Nowe Zoo – jedno z najlepszych w całej Polsce! została wyłączona